HLG-480H-30A
DigiKey Part Number
1866-2542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-480H-30A
Description
LED DVR CCCV ACDC 25.5-31.5V 16A
Detailed Description
16A 25.5 ~ 31.5V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
EDA/CAD Models
HLG-480H-30A Models
Category
Current - Output (Max)
16A
Power (Watts)
480 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Ratings
IP65
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
95%
Size / Dimension
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
25.5 ~ 31.5V