FL1M-12CJ-1-G110V
DigiKey Part Number
458-1626-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1M-12CJ-1-G110V
Description
LED PNL IND GREEN QUICK CON
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 150° 110V 20mA Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Category
Voltage
110V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.47" (12.00mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
8000 ~ 10000mcd
Lamp Color
Green
Viewing Angle
150°
Lens Color
Green
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)