SLD15U-017-B
DigiKey Part Number
SLD15U-017-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLD15U-017-B
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC P600
Detailed Description
24.4V Clamp 209A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
SLD15U-017-B Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
209A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V