LFB259128-000
DigiKey Part Number
240-2138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFB259128-000
Description
FERRITE CORE 62OHM SOLID 12.83MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 62Ohm @ 5MHz ID 0.505" Dia (12.83mm) OD 1.020" Dia (25.91mm) Length 1.125" (28.58mm)
Category
Impedance @ Frequency
62Ohm @ 5MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
LF
Series
Inner Dimension
0.505" Dia (12.83mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
1.020" Dia (25.91mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.125" (28.58mm)