C921U222MZWDCAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U222MZWDCAWL35
DigiKey Part Number
C921U222MZWDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U222MZWDCAWL35
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U222MZWDCAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)