R30Y-0100
DigiKey Part Number
K396-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30Y-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLOW 100'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Yellow
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C
Length
100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)