IVT-S-100-U3-I-CAN1-12/24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Isabellenhuette USA
In Stock: 62
Datasheet
Current Sensor 100A 3 Channel Shunt Bidirectional Module
IVT-S-100-U3-I-CAN1-12/24
DigiKey Part Number
4423-IVT-S-100-U3-I-CAN1-12/24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IVT-S-100-U3-I-CAN1-12/24
Description
CURRENT SENSOR SHUNT 100A
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CAN Bus
Mfr
Linearity
0.01%
Series
Accuracy
±0.4%
Packaging
Tray
Voltage - Supply
5.5V ~ 40V
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
80mA
For Measuring
DC
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C