U.FL-2LPHF6-066N1-A-700
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-066N1-A-700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-066N1-A-700
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 27.5"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.32mm OD Coaxial Cable 27.56" (700.00mm)
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-066N1-A-700 Models
Length
27.56" (700.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.32mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Gray
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C