RCK42U25BK
DigiKey Part Number
164-RCK42U25BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCK42U25BK
Description
RACK STEEL 25X24X78.9 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Sides, Top 25.000" L x 24.000" W x 78.940" H (635.00mm x 609.60mm x 2005.08mm) Black
Category
Dimensions - Panel
22.560" L x 18.350" W x 73.560" H (573.02mm x 466.09mm x 1868.42mm)
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall
25.000" L x 24.000" W x 78.940" H (635.00mm x 609.60mm x 2005.08mm)