10-26-A-0254-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-26-A-0254-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-26-A-0254-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 26 CONTACTS, A TY
Detailed Description
26 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)