QSL-G1/4-10
DigiKey Part Number
2171-QSL-G1/4-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSL-G1/4-10
Description
PUSH-IN L-FITTING
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Push-In to Threaded Elbow Fitting 10mm OD Tubing Free Hanging (In-Line)
Category
For Use With/Related Products
10mm OD Tubing
Manufacturer
Festo Corporation
Operating Pressure
-14 ~ 87 PSI (-1 ~ 6 bar)
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C