62MP1000VW
DigiKey Part Number
145-62MP1000VW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP1000VW
Description
HOLE PLUG 1.000" NYLON WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 1.000" (25.40mm) Nylon White
EDA/CAD Models
62MP1000VW Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
White
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
1.000" (25.40mm)
Packaging
Bulk
Flange Diameter
1.203" (30.56mm)
Part Status
Active
Panel Thickness
0.125" (3.18mm) 1/8"