FA-20H 24.00M-80YYYYH80RE0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 24.00M-80YYYYH80RE0
DigiKey Part Number
114-FA-20H24.00M-80YYYYH80RE0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 24.00M-80YYYYH80RE0
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF