FA-128 27.0000MF18X-W5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
27 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 27.0000MF18X-W5
DigiKey Part Number
114-FA-12827.0000MF18X-W5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 27.0000MF18X-W5
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±18ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)