ECS-192-7-37-CWN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-192-7-37-CWN-TR |
Description | CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.2 MHz ±10ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-192-7-37-CWN-TR Models |
Category | Load Capacitance 7pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 19.2 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±15ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |