ECS-192-7-37-CWN-TR
DigiKey Part Number
XC2455TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2455CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2455DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-192-7-37-CWN-TR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
19.2 MHz ±10ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-192-7-37-CWN-TR Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)