MCL2012V2-330-R
DigiKey Part Number
283-MCL2012V2-330-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MCL2012V2-330-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MCL2012V2-330-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCL2012V2-330-R
Description
FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM
Detailed Description
33 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.3GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0805
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)