FP0505R1-R100-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FP0505R1-R100-R |
Description | FIXED IND 100NH 30A 0.38 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Unshielded Inductor 30 A 0.38mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 24A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.38mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |