MM3BZ18GW | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MM3BZ18GW |
Description | DIODE ZENER 18V 200MW SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 18 V 200 mW ±10% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MM3BZ18GW Models |
Category | Power - Max 200 mW |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 13 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package SOD-323 |