SMAJ200CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMAJ200CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ200CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMAJ200CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ200CA-13-F
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
324V Clamp 1.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ200CA-13-F Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.2A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
224V