402F192XXCKT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
Jauch Quartz
19.2 MHz ±15ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
402F192XXCKT
DigiKey Part Number
402F192XXCKT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F192XXCKT
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
402F192XXCKT Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)