CZRF52C22-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Similar
Nexperia USA Inc.
Datasheet
Zener Diode 22 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C22-HF
DigiKey Part Number
CZRF52C22-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C22-HF
Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRF52C22-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 17 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%