CQT2-10MM
DigiKey Part Number
315-CQT2-10MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQT2-10MM
Description
POLYIMIDE FILM TAPE METRIC SERIE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polyimide Film Tape Silicone Adhesive Amber 0.39" (10.00mm) X 108.3' (33.0m) 36.1 yds
Category
Thickness
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Thickness - Adhesive
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Series
Thickness - Backing, Carrier
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Packaging
Bulk
Width
0.39" (10.00mm)
Part Status
Active
Length
108.3' (33.0m) 36.1 yds
Tape Type
Polyimide Film
Color
Amber
Adhesive
Silicone
Temperature Range
-73°C ~ 260°C