CMSH1-200HE TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CMSH1-200HETR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CMSH1-200HETR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CMSH1-200HETR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMSH1-200HE TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 1A SMA
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 200 V 1A Surface Mount SMA
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 200 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
SMA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
1A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 1 A