20021321-00026T1LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Sullins Connector Solutions
26 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
20021321-00026T1LF
DigiKey Part Number
20021321-00026T1LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021321-00026T1LF
Description
CONN RCPT 26POS 0.05 GOLD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
20021321-00026T1LF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Active
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Style
Board to Board
Contact Finish - Post
Tin
Number of Positions
Applications
General Purpose, Industrial, Telecommunications
Insulation Material
Plastic
2
Contact Material
Phosphor Bronze
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)