10127815-24LF
DigiKey Part Number
609-4837-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127815-24LF
Description
CONN RCPT HSG 24POS 4.20MM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10127815-24LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Natural
Connector Type
Features
Glow Wire Compliant
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)