10056844-134LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 609-3020-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10056844-134LF |
Description | CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Connector Header Through Hole 34 position 0.100" (2.54mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10056844-134LF Models |
Category | Fastening Type Push-Pull |
Mfr | Contact Length - Mating 0.236" (6.00mm) |
Series | Contact Length - Post 0.079" (2.00mm) |
Packaging Tube | Insulation Height 0.366" (9.30mm) |