L77DA15SST3
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DA15SST3
DigiKey Part Number
L77DA15SST3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15SST3
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SCREW
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77DA15SST3 Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Contact Form
Machined
Mounting Type
Wire Gauge
18 AWG
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C