L717DDH50PU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 692
Amphenol CS (FCI)
Image for L717DDH50PU is not available
L717DDH50PU
DigiKey Part Number
L717DDH50PU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DDH50PU
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C