L717DD50P1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 752
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 255
Datasheet
In Stock: 249
In Stock: 37
Image for L717DD50P1AON is not available
L717DD50P1AON
DigiKey Part Number
L717DD50P1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DD50P1AON
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C