10056844-134LF
DigiKey Part Number
609-3020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10056844-134LF
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10056844-134LF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.236" (6.00mm)
Series
Contact Length - Post
0.079" (2.00mm)
Packaging
Tube
Insulation Height
0.366" (9.30mm)