L77DA15SF179A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 230
Datasheet
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DA15SF179A
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DA15SF179A
DigiKey Part Number
L77DA15SF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15SF179A
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT WW
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DA15SF179A Models
Category
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C