L717SDA15PA4CH3F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 800
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1
In Stock: 592
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDA15PA4CH3F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDA15PA4CH3F
DigiKey Part Number
L717SDA15PA4CH3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDA15PA4CH3F
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDA15PA4CH3F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C