L717DD50PU is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DD50PU
L717DD50PU
L717DD50PU
DigiKey Part Number
L717DD50PU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DD50PU
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Detailed Description
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C