AB-FA01206-19712-XA2
DigiKey Part Number
AB-FA01206-19712-XA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FA01206-19712-XA2
Description
LED MOD AB-FA RGB LNR STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Category
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
American Bright Optoelectronics Corporation
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Bag
Features
IP20
Part Status
Active
Size / Dimension
5000.00mm L x 10.00mm W
Type
LED Module
Height
1.60mm